Tl işareti nasıl yapılır?

   · ☕ 1

TL işareti nasıl yapılır? size bu yazımda basitçe anlatacağım. Yeni tl işareti internet dünyasında oldukça sık kullanılmaya başlandı. İnsanlar tl işareti bilgisayarda nasıl yazılır bunu merak ediyor.

Tl işareti yapmak için birçok yöntem var. TL işareti kopyala yöntemiyle, veya klavye kullanarak basitçe yapılabilir.

Not: Tl işareti başa mı sona mı konulmalı bilmenizde fayda var. Ankara Ticaret Odası'nın aldığı karara göre, tl işareti para tutarının başına (sola) yazılmalı. örnek: ₺25

TL işareti Klavye de nasıl yapılır? - Windows

TL işareti klavye kullanılarak Windows bilgisayarda basitçe yapılabilir. Bunun için "Alt Gr +T" tuşlarına basmanız yeterlidir. Ayrıca bu yöntem Word, Excel, Powerpoint vb. programlarda da çalışmaktadır.

Aşağıdaki resimde tl işareti kısayolu daha net anlaşılabilir.

tl işareti klavye

Yeni TL işareti Kopyala - Android - Iphone - Bilgisayar

Tl işareti kopyala metoduyla basitçe yapılabilir. Bunun için tek yapmanız gereken tl bu sayfadaki tl simgesine ₺ sağ tıklayıp kopyalamak. Kopyaladığınız bu işareti mail, excel veya istediğiniz herhangi bir yere yapıştırabilirsiniz.

Foursquare, Instagram, facebook, android, ios, iphone, cep telefonu gibi platformlarda bu yöntem ile hiç uğraşmadan tl işareti yapabilirsiniz.

tl işareti android

TL işareti Mac

Tl para birimi işareti Mac bilgisayarlarda yapmak oldukça kolaydır. Tl işareti mac de yapmak için klavye'den "option + T" tuşlarına basmanız yeterlidir. Yeni tl işareti fontu otomatik olarak yazılacaktır.

tl işareti mac

Beğendiysen fazla değil sadece 1 dakikanı ayırıp paylaşabilir misin? Desteğin çok teşekkürler.

Ferdi Gökdemir
Ferdi Gökdemir
Developer